понеділок, 25 листопада 2013 р.

Твір на тему Що таке щаслива сім'я?

Це дуже важливе питання. Адже майже кожному з нас доведеться будувати свою сім'ю. І хочеться, щоб вона була щасливою. Але яка вона, щаслива сім'я? Хтось вважає, що щасливою можна назвати сім'ю, в якій немає проблем — всі одне одного люблять, поважають, працюють, навчаються. Звичайно, без взаємної поваги годі й говорити про щасливу сім'ю. А щодо проблем, то я вважаю, що без них у жодній сім'ї не обходиться. 

Розповім про родину моєї подруги. Саме цю сім'ю я вважаю щасливою. Та й вони такої самої думки. Хоча проблем там — тільки встигай розв'язувати. 

Раптом захворіла мама моєї подруги. їй робили складну операцію. Подруга приходила в школу наче не своя, навіть з лиця спала. Я, як могла, намагалася її підтримати. Вони по черзі ходили в лікарню: тато, брат, бабуся. Мама лежала в лікарні, мабуть, цілий місяць. Треба було і приготувати їсти, й поприбирати, ще й молодшого братика в дитсадок завести. Усе вони витримали, все робили для того, щоб мама одужала. Нарешті маму виписали з лікарні і, коли вона прийшла додому, влаштували справжнє свято. 

Наступного року лове лихо — чотирнадцятирічний брат моєї подруги почав прогулювати уроки, десь тинявся, пропадав вечорами, з дому почали зникати гроші. Батькам серце краялося, та й подруга моя дуже хвилювалася. Почали ми удвох із нею його розшукувати. З'ясувалося, що він потрапив у погану компанію — пиво, сигарети з наркотиками, якась страшна музика, — дурман, та й годі. Ото вже було лихо так лихо... Скільки зусиль доклали батьки, щоб витягти його звідти. Це був страшний для них рік. Та все ж таки їм вдалося і це подолати. Хлопець нарешті зрозумів, що найважливіше у цьому світі. 

Потім померла бабуся... І це довелося пережити. Та попри все у тій родині було багато радісних і щасливих днів. Вони вміють влаштовувати свята, відпочивати на природі, в їхньому домі завжди якось легко дихається, бо атмосфера там доброзичлива й оптимістична. Найбільше мені подобаються їхні вечори читання. Вони часто мене запрошують на них. Знаєте, це наче потрапляєш в інші часи. Збираються разом, читають якусь книжку (по черзі або навіть розподіляють текст на дійові особи), потім обговорюють. Дивляться якийсь фільм і обмінюються враженнями. Це так цікаво! 

А ще вони довіряють одне одному, з повагою ставляться до будь-якої точки зору, навіть якщо з нею не погоджуються. Найважливіше в цій родині — взаєморозуміння. Крім того, вони впевнені, що потрібні одне одному, і разом подолають будь-які труднощі. Це, мабуть, і є запорукою щасливої сім'ї. 

Залишайте відгук: